Windykacja Toruń

Kancelaria podejmuje się świadczenia pomocy prawnej dla spółek, jednak jeśli mają Państwo pytania dotyczące innych dziedzin prawa, zapraszamy do kontaktu, a z chęcią rozpatrzymy czy jesteśmy w stanie pomóc.

Windykacja Toruń

Windykacja należności to jedna z usług, jakie ma Państwu do zaoferowania nasza kancelaria. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużym problemem może być problematyka windykacyjna. To niezwykle złożony zbiór zagadnień, w którym podstawą jest odpowiednia wiedza, doświadczenie, a do tego również i stosowne kwalifikacje. Chcąc więc uzyskać zamierzony rezultat, z pewnością nasza kancelaria okaże się być jak najlepszą pomocą, świadcząc pełen profesjonalizm, wsparcie i doradztwo na każdym etapie ,,walki” o odzyskanie swoich należności.

***

windykacja należności ToruńWindykacja polubowna

Zanim cała sprawa trafi do sądu, w pierwszej fazie ma miejsce tak zwana windykacja polubowna, a więc przedsądowa, która polega na nawiązaniu dialogu z dłużnikiem. Celem takiej rozmowy jest przekonanie go do zwrócenia należności wynikających z konkretnej umowy. Nie w każdym przypadku klient sam jest w stanie w efektywny sposób taki dialog przeprowadzić, dlatego też nasza kancelaria świadczy w tym zakresie profesjonalną pomoc i wsparcie. Przekazujemy dłużnikowi wszelkie niezbędne informacje dotyczące starań o odzyskanie pieniędzy, przedstawiamy mu korzyści wynikające z dobrowolnej spłaty długu, staramy się wspólnie wypracować harmonogram spłaty zobowiązania, który byłby dobry i dla naszego klienta i dla samego dłużnika. 

Zanim sprawa trafi więc do sądu, przed wszczęciem postępowania sporządzamy przede wszystkim odpowiednie przedsądowe wezwanie do zapłaty. Negocjujemy z dłużnikiem, zarówno korespondencyjnie, telefonicznie, a jeśli wymaga tego sytuacja, również i bezpośrednio. Monitorujemy przebieg spłaty należności przez dłużnika. Jeśli decydują się Państwo na współpracę z naszą kancelarią, my jesteśmy w pełni do dyspozycji, aż do momentu zwrócenia przez dłużnika całości zobowiązania. 

A co w sytuacji, gdy przedsądowe działania nie przynoszą rezultatu?

Jeśli wszelkie działania przedsądowe nie przynoszą zamierzonego rezultatu, wówczas należy rozpocząć obsługę prawną windykacji sądową i komorniczą. W tym zakresie nasza kancelaria także świadczy pełen zakres usług. Pomagamy między innymi w przygotowaniu pełnej dokumentacji, wnosimy pozew w trybie właściwym, monitorujemy przebieg postępowania. Na każdym etapie reprezentujemy naszego klienta przed sądem, współpracujemy z komornikami i obsługujemy prawną windykację poegzekucyjną. 

Pomoc dłużnikom

Nie jesteśmy jednak zamknięci na klientów i zdajemy sobie sprawę z tego, iż każdy znajduje się w zupełnie innej sytuacji. Nie zawsze dłużnik nie płaci, bo nie chce, ale po prostu może go na spłatę nie stać, ma problemy lub posiada długi w wyniku konkretnych przypadków. Kiedy więc oferujemy profesjonalne usługi dla dłużników? W sytuacji, gdy chodzi o przedawnione długi, gdy windykacja została skierowana do niewłaściwej osoby, gdy miała miejsce przedwczesna egzekucja komornicza czy też w przypadku odziedziczenia długu. 

Zarówno dłużnik, jak również i wierzyciel mają swoje prawa, a nasza kancelaria świadczy pełną pomoc prawną każdemu z klientów. 

Windykacja Toruń ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 125

Tagi: Windykacja Toruń Skuteczna windykacja Toruń

Skontaktuj się z nami w Twojej sprawie